Podręczniki – WSiP

Podręczniki, repetytoria, kursy i inne materiały pomocnicze

WSiP podręczniki są pomocne dla każdego

WSiP podręczniki są pomocne dla każdego

Okres szkolny to jeden z najważniejszych i najbardziej kluczowych dla rozwoju człowieka. Nie tylko ze względu na rozwój mózgu, zdolności poznawczych i społecznych, ale także dlatego że zdobywamy wtedy bezcenne umiejętności. Wykształcenie to coś, co będzie dla nas pomocne przez całe życie, pozwoli godnie zarabiać i nie martwić się o brak środków finansowych. Jednocześnie by zdobyć pieniądze, nie będziemy musieli imać się ciężkich prac fizycznych. WSiP podręczniki dostępne w Taniej Książce są pomocne dla każdego, kto uczy się na dowolnym etapie szkolnym. Przydadzą się zarówno dzieciom z podstawówki, młodzieży ze szkół średnich, a także osobom na studiach wyższych.

Dlaczego warto korzystać z podręczników?

Zazwyczaj szkoła dostarcza nam własne materiały do nauki. Mogą to być książki wyszczególnione w wykazie pomocy naukowych, literatura fachowa i tym podobne. Jednak w przypadku osób, które chcą uzyskiwać lepsze wyniki w nauce, warto korzystać z dodatkowych podręczników, które nie są obowiązkowe. Dzięki temu można przyswoić znacznie więcej wiedzy, niż jest przekazywane na lekcjach. Jednocześnie zyskujemy doskonały materiał, który posłuży nam do powtarzania informacji przed ważnymi egzaminami, jak choćby przed maturą. WSiP podręczniki to materiały przygotowane przez państwowe wydawnictwo, które zgodne są ze wszystkimi obecnie obowiązującymi standardami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jak uniknąć kosztów zakupu książek?

Zakup dodatkowych pomocy naukowych nie zawsze jest możliwy, ze względu na koszty. To jednak przestało być problemem, odkąd wprowadzono programy dofinansowań do zakupu tego typu pomocy. Szkoły, które biorą udział w programie otrzymywania specjalnych dotacji, mogą za nie nabywać i przekazywać uczniom między innymi WSiP podręczniki i książki. Czasami program ten pozwala na zakup materiałów dla wszystkich, czasami konieczne jest samodzielne zgłoszenie się. Warto więc zapytać nauczyciela bądź wykładowcy, czy nasza szkoła lub uczelnia umożliwia skorzystanie z tegoż programu.