Podręczniki – WSiP

Podręczniki, repetytoria, kursy i inne materiały pomocnicze

WSiP – wybierz podręczniki od tego wydawnictwa!

WSiP – wybierz podręczniki od tego wydawnictwa!

WSiP (Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne) to jedno z wydawnictw, które specjalizuje się w wydawaniu podręczników i pomocy szkolnych. Zostało założone w 1945 roku w Warszawie i prężnie działa aż po dziś dzień. Od kilkunastu lat WSiP elastycznie dopasowuje się do zmieniających się czasów i działa również internetowo, tworząc strony internetowe, aplikacje mobilne oraz e-podręczniki. Zapoznaj się z ofertą WSiP – podręczniki i wybierz takie, jakich potrzebujesz.

Podręczniki na różnych etapach edukacji

WSiP posiada bardzo szeroki zakres podręczników i pomocy naukowych. W swojej ofercie ma zarówno produkty dla nauczycieli, dla uczniów, jak i klasyczne podręczniki szkolne dla dzieci i uczniów na różnych etapach edukacji:

– wychowanie przedszkolne,

– edukacja wczesnoszkolna,

– szkoła podstawowa 4-8,

– szkoły ponadpodstawowe,

– kształcenie zawodowe.

W każdej z tych kategorii znaleźć można różne propozycje podręczników i pomocy naukowych dla konkretnych obszarów edukacji.

Zacznij od początku, czyli pomoce naukowe dla przedszkolaków

Przedszkolaki są jeszcze zbyt małymi dziećmi, aby potrafiły dość długo skupić uwagę na nauce. Dlatego też produkty skierowane do nich są oparte na kartach pracy, które czasem wzbogacone są uroczymi elementami, takimi jak naklejki i przytulanki. Dostępne są również karty pracy z języka angielskiego, odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym. 6-latki mają już pierwsze ćwiczenia z zakresu czytania i pisania oraz podstaw liczenia.

Krok dalej, czyli edukacja wczesnoszkolna

Pierwsze lata nauki mają olbrzymi wpływ na rozwój dziecka. WSiP oferuje dwie linie podręczników: “Szkolni Przyjaciele” i “Nowi Tropiciele”. Powstały wskutek zmian podstaw programowych. Zawierają w sobie bogactwo wiedzy dydaktycznej, ale również kładą nacisk na rozwój umiejętności społecznych. Dodatkowo WSiP oferuje uzupełniające zeszyty ćwiczeń, które ułatwią praktykowanie nowych umiejętności matematycznych, ortograficznych czy gramatycznych. Dostępne są również podręczniki do języka angielskiego, z którymi nauczyciel z łatwością zrealizuje podstawę programową.